Az egészséges, szép és hatékony manikűr körmök büszkeségre adnak okot, és minden nő vitathatatlan esztétikai eleme. Nyilvánvaló, hogy a körömre vigyázni kell. Különös odafigyelést igényel azonban a törékeny körmök, amelyek hajlamosak a rétegvesztésre és a morzsolódásra.
Tudtad, hogy a körmök körülbelül 100 rétegből állnak? A köröm összetételének 95%-a keratin (főleg kénben, ciszteinben és argininben gazdag), 5%-a kalcium, lipidek és víz. Ehhez elég lassan nőnek, mert havonta csak körülbelül 3,5 mm. Akár 150 napba is beletelik egy teljes köröm növesztése! Minél jobban kell törődnünk velük.
A köröm állapotát befolyásoló tényezők
A körmök minden nap különféle tényezőknek vannak kitéve, amelyek negatív hatással vannak megjelenésükre. Az olyan vegyszerek, mint a mosószerek, savak és a benzin különösen károsak a kézre és a körmökre. Felhámunk is ki van téve a kedvezőtlen időjárási viszonyoknak. Különösen télen, amikor nagyon alacsony hőmérséklet, fagy és erős szél van, a kezek ki vannak téve a szárazságnak és az irritációnak. A körmünk pedig legyengíti a szervezetet legyengítő betegségeket, a nem megfelelő táplálkozást, az akkumulátoros fertőzéseket és az acetoneltávolítók használatát.
Mi okozza a körmök omlását?
Sok nő panaszkodik a törékeny körmökre. Az ilyen típusú helyzetek okai nagyon eltérőek lehetnek, kezdve a kalcium- vagy vitaminhiánytól egészen a súlyos egészségügyi betegségek tüneteiig. A probléma sikeres megoldásához ismerni kell az okot. Érdemes azonban emlékezni arra, hogy vannak ad hoc intézkedések, amelyek megerősítik és regenerálják a sérült körömlemezt. A látszattal ellentétben számos otthoni módszer javíthatja a körmök megjelenését és minőségét. Ennél is fontosabb, hogy a manikűrös rendelőben végzett kezelésekkel egyidejűleg is használhatók.
A bőr szárazságának és repedezésének okai
Gyakori probléma, amellyel szembesülünk a száraz és repedezett bőr. A már említett káros tényezők mellett az ok lehet a túl agresszív vagy helytelenül végzett manikűr (például a köröm körüli kutikulák túl gyakori és mély vágása). Az allergia, az atópiás dermatitisz vagy az ekcéma károsan befolyásolja a bőr állapotát. A bőr szárazságának és repedezésének oka lehet az A-, E- vagy B-vitamin hiánya is. Gyakran előfordul az is, hogy természetes hajlamunk van a bőr kiszáradására. Ezért minden nap érdemes vitaminos krémet használni, amely támogatja a kéz és a köröm regenerálódását.
Hogyan kell ápolni a körmöket és a kezeket?
Végezzen olyan házimunkát, amelyhez gumikesztyűben kell mosószert használni. Óvja a kezét a fagytól, a széltől és a hőmérséklet-ingadozásoktól is – télen viseljen meleg kesztyűt. Vigyázz az étrendedre – legyen gazdag fehérjében, kalciumban, vasban, cinkben és szilíciumban, igyál sok vizet. Szintén fontos a rendszeres gondozás. Használjon megfelelően kiválasztott hidratáló és tápláló kézkrémeket . Télen válasszon táplálóbb kozmetikumot, amely jól bírja az alacsony hőmérsékletet. Mindig hordja a táskájában, és használja, amikor csak szüksége van rá. A körömápoláshoz viszont vitaminokat és ceramidokat tartalmazó szérumot használjunk, főleg ha gyakran festjük körmünket, vagy hibrid lakkokat használunk.
Újjáépítő köröm és kutikula szérum
A köröm- és kutikulaápolás ideális terméke a kézszérum. Vékony, gyenge és sérült, repedésre, töredezésre, töredezésre hajlamos körmökre, valamint hibrid manikűr utáni kezelésre készült! A szérum tökéletesen ápolja a körmöket és a kutikulát, hidratál, táplál, javítja a megjelenést és csökkenti a repedezési és repedési hajlamot. Segíti a körmök regenerálódását és erősítését. A szérum keményebbé, vastagabbá és a sérülésekkel szemben ellenállóbbá teszi a lemezt. Megakadályozza az elszíneződést és világosabbá teszi a körömlemezt. A körmök visszanyeri természetes szépségét. A rendszeres használat pozitív hatással van a növekedésükre, a bőr tökéletesen puhává és kisimultá válik.
Hogyan kell ápolni a körmöket formázás után?
Hibrid manikűr, zselés erősítésű körmök, körömcsúcsok, hosszabbítás – mindez befolyásolja körmei állapotát. Gyakran előfordulhat az a vélemény, hogy a hibrid vagy gél manikűr erősíti a körmöket, megkeményíti és nagyon nehezen törhető. Ebben sok igazság van, de a fenyegetés egyéni hajlamokhoz kapcsolódik. Nem minden köröm fogadja jól a hibrid lakkokat és a lámpa alatti kötést, nem minden köröm marad közömbös a ragasztóval és a hegyekkel szemben. Mindenekelőtt meg kell figyelni, hogy körmei hogyan reagálnak az adott kezelésre és manikűrtípusra. Ha bőrpírt, irritációt észlel, azonnal lejön a lakk felhordás után, észreveszi a köröm elváltozásait, azonnal távolítsa el a hibrid / gél / körömvégeket és hagyja természetessé a körmöket. A sok éves kezelés nyomot hagyhat a körmökön, bár természetesen nem muszáj, amelyet aztán újjá kell építeni. Tanuld meg, hogyan kell ápolni körmeidet minden nap. Óvja őket a káros tényezőktől, viseljen kesztyűt télen, ne felejtse el minden nap kézmosás után krémet kenni. Tanulj meg lebontani egy elegáns manikűrt, és találd meg kedvencedetkörömlakk színe . Vigyázz a kezeidre, hogy jól érezd magad a bőrödben. Még akkor is, ha nincs nagy kiút, ha nem megy ki minden nap dolgozni – megérdemli, hogy minden nap gondoskodjanak róla.