A smink alapozó krém, folyadék vagy gél, amelyet sima sminkalap készítésére használnak. Csakúgy, mint az alapozó, ez is többféle kivitelben kapható, harmatos, szatén vagy matt, amelyek segítenek feltölteni a pórusokat, felszívni a felesleges zsírt és kiegyensúlyozni a bőr textúráját, így az alapozó simább marad, természetesebbnek tűnik és tartósabb. hosszabb. Egyes smink alapozók enyhe fedést biztosítanak a kisebb bőrhibákra, míg mások extra bőrápolási előnyöket biztosítanak, mint például hidratálás, öregedésgátló és UV-védelem, hogy idővel javítsa a bőr állapotát. A smink alapozó segít a siklásban, és ideális megjelenést biztosít, amely hosszabb ideig tart. Ragyogó megjelenést kölcsönöz az arcszínnek és javítja a bőr textúráját, további előnyöket biztosítva a sminkelés során.
Az alábbiakban felsoroljuk a különböző típusú smink alapozókat.
- Szemhéj vagy szemhéjfesték alapozó: A szemhéj vagy szemhéjfesték alapozó megakadályozza a szemhéjpúder gyűrődését. A szemhéjalapozók elősegítik, hogy a szemsmink simán felcsússzon, és egész nap erős maradjon.
- Eyelash Primer: A szempilla alapozó meghosszabbítja és serkenti a szempillák növekedését. Ezenkívül jó alapot biztosít a szempillaspirál megtapadásához, így hosszabb ideig tart.
- Ajak alapozó: Az ajakprimer biztosítja, hogy a rúzs simán felvigye – és rajta is marad.
- Hidratáló alapozó: Ez a hidratáló elemeket tartalmazó alapozótípus hidratálja a száraz bőrt, és megakadályozza, hogy az alapozó leváljon.
- Pórusminimalizáló vagy mattító alapozó: A mattító alapozók, amelyek ideálisak a zsíros bőrre és a tág pórusokra, szilíciumot vagy más anyagokat tartalmaznak, hogy csökkentsék a pórusok megjelenését, és megakadályozzák, hogy a bőr felesleges zsírt képezzen, ami tönkreteheti a T-zóna körüli sminket.
- Világosító alapozó: A világító alapozók kiemelőként hatnak az egész arcra. Természetes megjelenésű ragyogást biztosíthat, és természetesebbé varázsolja az alapozót.
- Színjavító alapozó: A színjavító alapozók színezettek, hogy semlegesítsék a színkörön egymással szemben lévő árnyalatokat, és csökkentsék az elszíneződést. Válasszon zöld alapozót a vörösség ellensúlyozására, vagy sárga alapozót a sötét karikák csökkentésére.
- Elmosódott alapozó: Az elmosódott alapozók fényvisszaverő pigmentet használnak, hogy lágy fókuszú megjelenést hozzon létre a fényképezéshez.
- Szilikon alapozó: A szilícium alapozó sima, vászonszerű textúrát hoz létre a bőrön. Alternatívája a vízbázisú alapozóknak, amelyek meghosszabbítják a smink tartósságát.
- Színezett alapozó: A színezett alapozó folyékony vagy gél formában, árnyalatnyi színnel kapható. Tökéletes fedést biztosít a bőrön, elfedi a finom vonalakat és ráncokat az arcon.
- Krém alapú alapozó: Ez az alapozó krémes állagú lesz, és hibátlanul működik, kiváló fedést biztosít, és szépen keveredik, miközben azt az árnyalatot jobb pigmentációval látja el, mint a színesek.
1. Végezze el a bőrápolást.
A tisztítás és a hidratálás legyen az első lépés minden bőrápolási rutinban és a sminkelés előtt. A tisztítás és hidratálás eltávolít minden szennyeződést, olajat és szennyeződéseket a bőr felületéről. A fényvédő krém ezután még jobban kisimítja a bőrt, és garantálja, hogy a smink simán siklik, és egész nap a helyén marad. Rossz ötlet sminkelni a nem megfelelően alapozott arcot. A sminkelés előtti bőrápolási rutin kihagyása egyenetlen, foltos bőrborítást eredményezhet, amely túl gyorsan elhalványul. A bőr előkészítése a sminkelés előtt fontos, mert így nem csak az alapozó felvitelénél lesz simább a bőr, hanem a smink a szokásosnál is tovább tart.
2. Vigyen fel egy kis mennyiségű alapozót az arcára ujjaival vagy sminkes szivaccsal, hogy elkerülje a szemet.
Vigyen fel egy kis mennyiségű alapozót ujjaival vagy sminkes szivaccsal könnyű, egyenlő rétegben a sminkelés előtt, elkerülve a szemkörnyéket. A szivacs használata azonban kevésbé szívja fel a vizet, mint a kéz használata. Az alapozót a nyitott pórusokba is benyomja, így a sminknek tökéletes végeredményt ad, és csökkenti a foltok megjelenését azáltal, hogy extra nedvességet juttat a bőrbe. Az alapozó felvitele azért fontos, mert védőrétegként működik, megakadályozva, hogy a hidratáló és a bőr olajegyensúlya összekeveredjen a sminkkel. Kezeli a bőr olajhányadosát, lehetővé téve, hogy a smink jobban nézzen ki és tovább tartson.
3. Vigyen fel egy kis mennyiségű szem primert a szemsminkhez.
Vigyen fel egy kis mennyiségű szem smink alapozót egy lapos szemhéjfesték ecsettel vagy ujjbegyekkel a napi szemkörnyékápoló krém és archidratáló felvitele után. A bevonat legyen vékony és gyorsan beszívódik a bőrbe, hogy kisimítsa a területet és előkészítse az árnyékolásra. A szem alapozója azért fontos, mert javítja a bőr textúráját, lehetővé téve, hogy a szemsmink simábban és hosszabb ideig tartson. Ezenkívül a szemhéjalapozó a helyén tartja a szemhéjfestéket, és megóvja a gyűrődéstől.
4. Az alapozó felhelyezése előtt várja meg, amíg az alapozó megköt.
Az alapozó felvitele előtt hagyja az alapozót megfelelően megkötni legalább 60 másodpercig, hogy elkerülje a foltosodást. Fontos, hogy az alapozó felvitele előtt alapozót használjon, hogy csökkentse a pattanások vagy a smink hosszú távú mellékhatásainak valószínűségét. Bevonja a bőrt és megvédi a durva kozmetikai termékek okozta károsodásoktól.
Melyik a legjobb smink alapozó?
A jó smink a jó bőrrel kezdődik, de az is magától értetődik, hogy a jó smink a legjobb alapozó sminkkel kezdődik . Száraz bőrre az a legjobb alapozó, amely vízbázisú, és hialuronsavat, B- és C-vitamint, valamint szkvalént tartalmaz. A vízbázisú alapozó könnyű és hidratáló, ideális alapot biztosítva a száraz bőrnek azáltal, hogy elfedi az egyenetlen foltokat és pórusokat, és biztosítja, hogy a smink egész nap a helyén maradjon. Érzékeny és zsíros bőrre a legjobb smink alapozó a szilikon alapú alapozó. A szilikon alapú alapozó kiegyenlíti a bőr felületét és gátat képez, amely megakadályozza a bőr behatolását.
Mire használható az alapozó?
Az alapozót leginkább a bőr kisimítására használják, így csiszoltabb és egyenletesebb megjelenést kölcsönöznek neki. Az alapozó elengedhetetlen a felhasználók számára, mivel elhomályosítja a foltokat, minimalizálja a pórusok megjelenését, hogy a bőr végleges megjelenése gyönyörű legyen, és ami a legfontosabb, védi a bőrt azáltal, hogy védőrétegként működik, így a smink tovább tart. A primerek többsége nem komedogén, ami azt jelenti, hogy nem irritálja vagy károsítja az arcot. A smink alapozók sem tömítik el a pórusokat, így kezdődik a pattanás. Még akkor is, ha a felhasználóknak aknéi vannak, az alapozók segítenek csökkenteni a megjelenését. Egyes alapozóknak öregedésgátló előnyei vannak, mivel kisimítják a finom vonalakat és ráncokat, így a sminkkel fiatalosabb fényt adnak a fogyasztóknak.
Mi a különbség az alapozós és az alapozó nélküli smink között?
Sok szépségszerkesztő és sminkes méltatta az alapozó előnyeit, de sok nő még mindig tétovázik, hogy használja-e. Az alapozós smink és az alapozó nélküli smink között az a különbség, hogy az alapozó simább felületet hoz létre az alapozáshoz, egyenletesebben oszlatja el a sminket, hosszan tartó hatással, és javítja a bőr megjelenését. Az alapozó nélküli smink alkalmazása nem mindig káros a bőrre. Ez azonban teljesen szubjektív, és a preferenciáktól és a bőr kozmetikumokra adott reakcióitól függ. Az alapozó nélküli smink csak enyhe fedést biztosít, és nem takarja el a foltokat vagy az elszíneződést.